Publikoval dne May 28, 2014 v Nezařazeno | 0 comments

Faktory rozhodující u nákupu konferenčního stolku

Přestože by se mohlo zdát, že je konferenční stolek zanedbatelným kusem nábytku, opak je pravdou. Když se na konferenční stolek podíváme čistě z praktického hlediska, pochopíme, kolik funkcí nám během dne obstarává. Je to například odkládací prostor na nápoje, někdy dokonce slouží jako jídelní stůl, velice často se stává prodloužením sedačky, když si na něj rodinní příslušníci odkládají nohy a v neposlední řadě určitě jako úložný prostor na knížky a jiné věci, které chceme mít u sebe. Tím, že je zpravidla obývací pokoj ústřední společenskou místností se stává konferenční stolek ústředním nábytkem.

Co by mělo ovlivnit vaše rozhodnutí?

Zkuste se podívat na váš stávající konferenční stolek a zamyslet se nad nedostatky, které má. Určitě jich nebude málo. Proto při výběru nového konferenčního stolku rozmyslete několik nejdůležitějších bodů:

  • velikost
  • funkčnost
  • materiál, či kombinace materiálů
  • design

O velikosti by měl rozhodovat také účel. Jestliže se každý týden schází celá rodina na kávu, je jasné, že by měl být rozměrově větší. Zamyslete se tedy nad primární funkcí vašeho konferenčního stolku a promyslete velikost. Funkčnost je jedním z nejdůležitějších bodů, které rozhodnou o tvaru stolu. Tvar by se měl odvíjet od současného rozmístění pohovek a křesel. Záleží, zda zvolíte kruhový, čtvercový či obdélníkový konferenční stolek. Tvar vám následně při používání zajistí funkčnost. Materiál je důležitý faktor při rozhodnutí. Promyslete frekvenci využívání stolu, zda je vhodné zvolit dřevo či jiný materiál. Myslete také, že teplé nápoje mohou zanechávat nepříjemná kola, proto mějte na paměti i snadnou údržbu materiálu konferenčního stolku. V neposlední řadě rozhoduje design. Ten někdy ovlivní předešlé body a podle něj se často rozhoduje. V základu se můžete rozhodnout mezi tradiční zdobenou formou konferenčních stolků či moderní z netradičních materiálů a tvarů.

Comments are closed.