Publikoval dne Apr 16, 2014 v Nezařazeno | 0 comments

Kalová čerpadla a vše co o nich potřebujeme znát


Pokud jste vlastníky domu, jistě byste měli znát alespoň základní informace o kalových čerpadlech. S jejich nepostradatelnými funkcemi vám seznámíme na následujících řádcích. Ponorná kalová čerpadla jsou používána pro odčerpávání odpadních vod, které obsahují větší, rozpustné i nerozpustné nečistoty. Těmi mohou být například zbytky jídla, splašky z toalety, papír a další. Nejčastější využití kalových čerpadel je pro čerpání odpadních vod, nezastupitelnou úlohu hrají v řešení kanalizací a v čističkách odpadních vod.

Důležitým prvkem při volbě kalového čerpadla je jeho materiál. Značková čerpadla jsou vyráběna z kvalitní nerezové oceli, která udržuje vysokou životnost výrobku. Materiál je důležitý zejména proto, že přístroj přichází denně do styku s kyselinami a dalšími agresivními látkami, které mají schopnost způsobovat korozi a další nechtěné defekty. K nerezové oceli jsou přimíchávány i speciální slitiny, které posilují její odolnost a zvyšují životnost vašeho čerpadla. Podstatné je i samotné provedení čerpadla. Dokonalé těsnění a výkonný motor jsou dalšími aspekty, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Výkon motoru zvažujte v závislosti na objemu odčerpávané kapaliny. Pokud se jedná o provoz pro rodinný dům či chatu, naprosto postačí motor o výkonu 380 V.

Hledá-li technologii pro vaši toaletu, budou vás zajímat ponorná WC/fekální čerpadla. Například model LVX-09MB1-40 od značky Faggiolati Pumps je ideální variantou pro odčerpávání odpadních vod. Hmotnost čerpadla je pouze 8,5 kg, přesto disponuje silným výkonem o 380 V. Průchodnost nečistot je až 35 mm, což umožňuje pohyb i větším částicím. Pro dlouhou životnost je vyráběn z nerezové oceli. Svými vlastnostmi splňuje všechny podmínky kvalitního kalového čerpadla za příznivou cenu.

Comments are closed.