Publikoval dne Dec 1, 2014 v Nezařazeno | 0 comments

Na co si dát pozor při výběru obývací stěny

Obývací stěny jsou typickým nábytkem v obývacích pokojích. Aby se staly jeho ozdobou a současně plnily svůj účel, je dobré nad jejich výběrem popřemýšlet. Poradíme vám, na co vše byste si měli dát pozor.

Vše musí začít u rozměrů

První, na co se musíte zaměřit, jsou rozměry stěny. Už dávno nejsou příliš moderní velké skříně, které zaberou celou jednu stěnu. Moderní stěny se skládají většinou z několika různých skříní a polic. Díky tomu je možné si s uspořádáním jednotlivých kusů pohrát a vytvořit tak netradiční kreace. Pokud tedy zařizujete, vybírejte si spíše variabilní sestavu do obývacího pokoje. U ní není dán přesný počet skříní ani polic. Sami si jednoduše určíte, co chcete a co nikoliv. Ještě než se vrhnete na nakupování, vše si dobře změřte. Nezapomeňte si vyzkoušet, jak moc bude nábytek zasahovat do prostoru. Nic nesmí nikde překážet.

Výběr podle barvy a materiálu

Při výběru stěny samozřejmě hraje velkou roli její barva a materiál. Při výběru barvy si musíte dát pozor, aby stěna ladila s ostatním vybavením pokoje. Vybrat můžete barvu příbuznou či kontrastní. Je lepší volit maximálně tříbarevné sestavy, aby nevznikal chaos. Co se týče materiálu, opět to záleží na vás a hlavně na vašich finančních možnostech. K nejdražším patří sestavy z masivního dřeva. Z hlediska designu a odolnosti za nimi ale nijak nezaostávají stěny z lamina. Ty mají oproti masivním i několik výhod: jsou lehčí, takže se s nábytkem lépe manipuluje, jsou málo náročné na údržbu a hlavně – jsou k dostání ve velkém množství designů.

Koupit je můžete za rozumnou cenu

Jestliže chcete nakoupit výhodně, doporučujeme vám obchod www.nabytek-elegance.cz. Zde najdete obývací stěny klasické i super moderní ve variabilním provedení za velmi příjemné ceny. Kromě nich zde seženete i nádherné komody a vitrýny k obývacím sestavám.

 

 

 

 

Comments are closed.