Publikoval dne Sep 19, 2014 v Nezařazeno | 0 comments

Nejčastější chyby laiků při pokládání plovoucích podlah

Pakliže se rozhodnete pustit do pokládání plovoucích podlah svépomocí, je dobré se vyvarovat několika drobností, které ale v závěru můžou přerůst ve velký problém. Pokud se do toho dáte, myslete na každou drobnost, protože i ta nejmenší a nejlevnější stěrka, může způsobit, že celou podlahu vytrháte a zahodíte.

Základní problém: neodborné provedení

Laik je vždy jen kutil, který si chce vytvořit něco pro radost. Pokud už alespoň jednou u pokládky plovoucí podlahy nebyl, anebo ji neviděl alespoň v televizi krok po kroku, bude se mu na poprvé podlaha pokládat ztěžka. Pokud se už tady poznáváte, vezměte telefon a zavolejte podlahářům z Hradce Králové anebo na internetu najděte podlaháři Pardubice a máte klid.

Bacha na stěrku

Stěrka je hmota, která by se dala přirovnat k podkladové. Předtím, než začnete pokládat plovoucí podlahu, je důležité správně nanést stěrku. Zde může vzniknout hned několik problémů. Jedním z nich je špatný poměr a nanášení na povrch, který není k danému poměru vhodný. Další chybou může být nadbytečné vrstvení. Pokud to bude nutné, pamatujte na to, že:

  • Spodní vrstva musí být silnější, než vrchní.
  • Před nanesením vrchní, slabší, vrstvy je zapotřebí, aby byla stěrka suchá.
  • Suchou stěrku před nanesením další vrstvy penetrujte.

Nebuďte zbytečně rychlí

V dnešním uspěchaném světě, kdy nemá nikdo na nic čas, se nabízí i myšlenka urychlení něčeho takového, jako je pokládka plovoucí podlahy. Pamatujte na to, že rychlost není vše a pokládat plovoucí podlahu se musí postupně a chce to čas. To stejné, platí u koupě novostavby, která patří mezi rychlostavby. Je totiž možné, že rychlostí ušetřili na kvalitě. Nekvalitní poklad brzo poznáte. Beton, který nemá čas dobře vyschnout, se začne drolit a plovoucí podlahu můžete znovu vyměňovat.

Comments are closed.