Publikoval dne Dec 20, 2013 v Nezařazeno | 0 comments

Rolety zvenčí – jaké mají přednosti

Rolety zvenčí – jaké mají přednosti

Jestli máte domeček a přemýšlíte nad efektivní zatemňovacím systémem na okna, měli byste zkusit popřemýšlet nad venkovními roletami. Uvnitř samozřejmě můžete využít klidně tradiční záclony nebo závěsy i v kombinaci s žaluziemi nebo jiným vnitřním stíněním, ale venkovní řešení je nesmírně efektivní a to na několika úrovních.

Rolety si člověk většinou spojí spíše s těmi klasickými, které bývají typické pro interiérové umístění. Jsou to látkové rolety různých barev a vzorů. Pro venkovní použití se ale aplikují na okna kovové rolety, které jsou odolnější i pokud jde o povětrnostní podmínky, jsou stálobarevné a navíc chrání také váš majetek, protože tvoří překážku pro případné zloděje, kteří by se chtěli k vám domů dostat.

Na domě lze zvolit z různých typů venkovních rolet, od bezpečnostních až po předokenní rolety. Ty se instalují do speciálních schránek, které je možné zabudovat pod omítku. Díky tomu jsou pak rolety prakticky neviditelné, pokud jsou zrovna ve vytažené poloze. Navíc esteticky nekazí omítku domu velká pouzdra. Je samozřejmě potřeba nad okny použít roletový překlad, do kterého se rolety zamontují.

U veškerých typů venkovních rolety se můžete spolehnout na dokonalé zatemňovací efekty. Dokážou nepropouštět letní slunce a tím také drží horko mimo obytné zóny. K tomu ale můžete zároveň i větrat, čímž si vytvoříte doma velice příjemné klima. V zatažené poloze se vám dovnitř nedostane ani otravný hmyz, který snad nikdo doma nechce. Jejich předností je také schopnost tlumit zvuky zvenku domu. Pokud tedy například bydlíte u silnice, v zataženém stavu rolety utlumí hluky z ulice. V zimě je ale můžete využívat také, zejména pro úspory vytápění. Zatažené rolety jsou jako dodatečná izolace a teplo drží uvnitř domu, takže vlastně nemusíte topit tolik.

Comments are closed.